+420 777 676 767

cvstop@tiscali.cz

Tepelná čerpadla NIBE

 

Fighter 1140    země - voda

Fighter 1240    země - voda

Fighter 1330    země - voda

Fighter 2020    vzduch - voda + systémová jednotka VVM 300

Fighter 600P    vzduch - voda

 

 

Tepelná čerpadla NIBE jsou v současné době nejprodávanější tepelná čerpadla na Evropském trhu (zdroj: NIBE Švédsko , červen 2005) s roční produkcí cca 60 000 tepelných čerpadel.

 

Systémy tepelných čerpadel podle zdroje tepla .

Tepelná čerpadla země-voda:tepelné čerpadlo země-voda

Nejrozšířenější systém tepelných čerpadel. Zajišťuje levné topení ohřev teplé užitkové vody (TUV) i vytápění bazénu. Teplo se získává ze země pomocí teplonosné nemrznoucí kapaliny, která cirkuluje v uzavřeném systému (tzv. zemním kolektoru ). Kolektor může být uložen buď plošně do povrchové vrstvy zeminy (hloubka 1-1,2 m) nebo do hlubinného vrtu (max. cca 150 metrů).

 

Tepelná čerpadla voda-voda:

Systém s celkovou největší účinností (největším topným faktorem), ale největším počtem omezení ke zdárné instalaci. K provozování tohoto systému je třeba vybudování 2 studní, ověření jejích vydatnosti s ohledem na výkon TČ a provedení chemického rozboru. Tento systém zajišťuje levné topení, ohřev teplé užitkové vody (TUV) i bazénu.

 

Tepelná čerpadla vzduch-voda:systém vzduch - vodasystém vzduch - voda

Vzduch je nejdostupnějším zdrojem energie. Vzduchová tepelná čerpadla využívají sluneční energii naakumulovanou ve vzduchu. Toto řešení obvykle vyžaduje minimální stavební úpravy. Podle druhu využívaného vzduchu existují tepelná čerpadla využívající vzduch v okolí domu (venkovní provedení) nebo odpadní teplo v domě (vnitřní provedení - větrací tepelná čerpadla). Tento systém zajišťuje levné topení, ohřev teplé užitkové vody (TUV) i vytápění bazénu.

  

Kotle ETKA

Podlahové topení

Akumulační topení

Centrální vysavače

Kanalizace - vodoinstalace

Izolace

Podlahové vytápění

Stavební připravenost

CVS Klešice

Oldřich Střítežský

Klešice 119
538 03 Heřmanův Městec

Zobrazit na mapě
logo

Adresa firmy

Klešice 119
538 03 Heřmanův Městec